Yangın Kapısı Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

Yangın gibi müstacel durumlarda içeriden rahat bir dokunuşla açılabilen Yangın Bapsı Kilidi uygun durumlarda bapnın açılmasını önleyici özellikte üretilmektedir. Yangın merdivenlerine ulaşıma ket sıfır bu kilitler yalnızca yangının olumsuz etkilerini sineeriye hapseder.

 Binanın müşterek merdivenlerinin yangın ve vesair ivedili hâllerde kullanılabilecek özellikte olanları, yangın merdiveni olarak onaylama edilir.

Kapı kanadı içerisinde yalıtım malzemesi olmayabilir veya elan edepli malzeme kullanılabilir. Tekrar bu tip kapıda bir standart olmadığı kucakin sac kalınlığı 1.0 mm yahut daha yufka kullanılabilir. Bu şekilde bir standarda uymadan yapılan, şu demek oluyor ki belgesiz bir yangın kapkaloriı gayrı ifadeyle ucun yangın bapsı 3000 TL den süregelen fiyatlara ulaşmak mümkündür. Acil çıkış kapısı olarak da adlandırılan bu baplar ucuz yangın kapısı olarak da nitelendirilir.

Malzeme: Yangın kapılarında çoğu kez çelik veya ilenmeşap gereç kullanılmaktadır. Çelik baplar henüz dayanıklı ve yangına karşı daha dayanımlidir.

Çift kanatlı müstacel çıkış bapları, hariça tamam oluşturulan ürkü bar kullanılanarak imal edilerek yangın çabucak yangın çıkış bapsı olarak kullanılan farklı renk ve boyutlara mevla modeldir.

Z tipi yangın merdivenlerinin çizimi mimarilırken yangın merdiveninin bulunduğu duvarda 3 metre boyutunda bir örek mesafesi yahut yangına karşı korumasız bir kapı bulunmaması gerekmektedir.

 Bir yapıda veya katlarında kâin her kullanıcı dâhilin, öbür kullanıcıların kullanımında olan odalardan veya mekânlardan cereyan etmek zorunda sözınmaksızın, bir çışitaa yahut çışitalara doğrudan ulaşım sağlanması gerekir.

Yangın esnasında alevlerin asayiş holüne ulaşmasını kırıcı soğuk hamam yangın contası.

Sızdırmaz yangın kapıları: Bu tip yangın kapıları, yangın sırasında yaman ve alevlerin öbür alanlara yayılmasını önlemek karınin mutasavvertır. Özel contalar ve kapı pervazları, yangın sırasında esrarın ve alevlerin geçmesini engeller.

Bu özen barkodlu doküman sahibi kurumların ortaklaşa iş ile e-Mevki Bapsı enfrastrüktürsı üzerinden sunulmaktadır.

Yapılan bir binanın özelliklerine ve kullanım amacına göre mukannen yapı denetleme şartlarını sağlaması gerekmektedir. Ülkemizde bu şartları ekseriyetle TSE kurumu belirlemektedir. Bir binada kullanılacak yangın kapılarının (ivedili çıkış kapılarının) muayyen durumlara gereğince TSE şartlarını sağlaması gerekmektedir.

Yangın kapıları herhangi bir pres veya aşiyan sahibi sinein harika bir yatırımdır çünkü çok yangın kapısı normal maliyetlidirler; yakışır korumaya ehil olmanın ne derece önemli olduğunu anlamanız bağırsakin binanızın yangın müdafaasının muvaffakiyetsiz olduğu hiç bir örnek yeterlidir!

Bir binada yahut bina sıkında, kaçış yolu olarak bakım veren korunumlu koridorların yahut korunumlu hollerin yangına dayanım sürelerinin Ulama-3/B ve Zeyil-3/C’de tamlanan sürelere usturuplu olması mecburidir.

Montaj: Yangın kapısı, hakikat şekilde monte edilmelidir. Bapnın yanlış montajı, yangın simultane etkinliğini azaltır. Yangın kapkaloriın montajı, bilirkişi bir kol tarafından gerçekleştirilmelidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Yangın Kapısı Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar